Новини сайту

Міграція освітніх ресурсів на новий домен

Лисак Віктор -

Шановні користувачі модульного середовища для навчання!

Університет на стадії завершення міграції інформаційних ресурсів у домен khmnu.edu.ua.

Як Ви помітили, адреса МСН змінилася: була - msn.khnu.km.ua, стала - msn.khmnu.edu.ua.

Будь ласка, оновіть закладки своїх браузерів, адже стара адреса згодом перестане функціонувати.

Рекомендації викладачам для допомоги при роботі у дистанційному режимі

Адміністратор МСН -

Увага усім викладачам!

В категорію "Матеріали для розробників курсів", курс "Матеріали для розробників зі створення електронних освітніх ресурсів", на самому початку курсу додані корисні рекомендації для роботи викладачів. В умовах, коли зараз основна робота виконується з дому, багато проблем в Модульному середовищі викладачам доводиться вирішувати самостійно. Для допомоги викладачам нами розроблені певні рекомендації (інструкції) у вигляді статей, які, сподіваємось, допоможуть вирішити деякі з таких проблем.

У першій статті "Вирішення проблем з доступом студентів до ваших курсів" за допомогою скріншотів покроково показано, як перевірити права доступу до вашого курсу, виправити їх у разі, якщо студенти не можуть зайти на ваш курс, зарахування студентів уручну, реєстрація студентів на курс по групах та інше.

У другій статті "Організація підсумкового контролю в умовах дистанційного навчання (тести і завдання)" також зі скріншотами та докладним покроковим описом показані створення, налаштування та використання найбільш поширених засобів контролю і оцінювання студентів, а саме Тести і Завдання.

Також додано нову інструкцію, яка допоможе перенести тести з одного курсу в інший, якщо це потрібно: Перенесення тестів з одного курсу в інший курс (в тому числі й з малюнками).

У статтях показані рішення багатьох проблем, по яких мені довелося допомагати різним викладачам нашого університету, а дехто зустрічається з аналогічними проблемами і досі. Ці рекомендації можна використовувати як покрокові інструкції в роботі. Для першого разу можна читати все підряд. Щоб в подальшому використовувати інструкцію як довідник і швидко знаходити потрібний фрагмент - на початку кожній інструкції є Зміст. Клацаєте на потрібний пункт - і швидко переходите в тексті на відповідний заголовок. Щоб повернутися на Зміст - клацаєте кнопку браузера "Назад".

Просто відкрийте інструкцію в одному вікні вашого браузера, а в іншому синхронно виконуйте власну роботу. Якщо потрібні рекомендації з інших проблем, будь ласка, звертайтесь до адміністраторів Модульного середовища і безпосередньо до мене.

Сподіваюсь, що ці рекомендації будуть для вас корисними.

Проведення відео занять за допомогою BigBlueButton

Адміністратор МСН -

Шановні викладачі!

В Модульному середовищі встановлено спеціальний засіб для організації і проведення аудіо/відео занять, лекцій, вебінарів тощо, під назвою BigBlueButton.

Станіславова Л.Л. розмістила у Центрі післядипломної освіти (курс "Інформаційно-інноваційні технології у навчальному процесі") спеціальний відеоролік-інструкцію, яка наочно показує, як можно створити ресурс BigBlueButton і почати його використовувати. Безпосередньо цей ролік можна подивитися за наступним посиланням ТУТ.

Рекомендуємо вам спробувати використовувати цей засіб, особливо під час дистанційної роботи зі студентами.

Бажаємо успіхів.

Додаткові рекомендації для створення тестів з малюнками за шаблоном у Word

Адміністратор МСН -

Увага викладачів, які використовують для створення тестів з малюнками (формулами) шаблон редактора Word.

У матеріали для розробників курсів (тестів) додано додаткову інструкцію зі скріншотами (знімками екрану) для створення тестів за шаблоном у редакторі Word. Шаблон тесту оновлений і протестований у роботі для редакторів Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016. Тому, навіть якщо ви вже маєте шаблон, який завантажували раніше, оновіть його, будь ласка, ще раз. Посилання на новий шаблон міститься як у матеріалах для розробників, так і безпосередньо всередині вказаної інструкції.

В інструкціі зроблено акцент на порядку створення і налаштування середовища саме для тестів, які містять малюнки/формули. Показано, як створювати додаткову теку для малюнків тесту, завантажувати та імпортувати питання.

Використання системи СТА для тестування студентів припиняється

Адміністратор МСН -

Увага завідувачівменеджерів кафедр та викладачів, відповідальних за проведення іспитів за фахом!

Приблизно через місяць (після 20 жовтня) ми припиняємо обслуговування Системи Тестування Абітурієнтів (СТА) для проведення іспитів за фахом для бакалаврів в зв'язку с введенням єдиної системи аутентифікації через домен khnu та досить незручним способом синхронізації користувачів з Модульним Середовищем.

Для проведення іспитів за фахом в Модульному середовищі всередені кожної кафедри створено приховану підкатегорію (папку) "Іспити за фахом". Рекомендується менеджерам кафедр призначити на цю підкатегорію тільки відповідальних викладачів з роллю "Створювач курсів" для проведення тестувань з фахових іспитів. Цим викладачам слід створити курси з назвами спеціальностей, по яких кафедра проводитиме іспити за фахом для бакалаврів. В ці курси слід імпортувати тестові питання (або з файлів власних архівів - GIFT формат, або екпортувати категорії питань з СТА і імпортувати їх у ці курси в системі МСН).

Після реалізації даного рішення більше не потрібно буде імпортувати студенів з МСН до СТА. У кафедри з'являється повний контроль для організації доступа і проведення фахових іспитів без втручання адміністраторів МСН.

Сторінка протоколів тестувань (в Головному меню на правому боці головної сторінки МСН) дороблена таким чином, що дані студентів, що тестувалися, імпортуються з бази деканату автоматично. Також пропонується 2 види протоколів та відомостей (для звичайних тестувань, наприклад для заліків чи звичайних екзаменів, та для фахових іспитів з державної атестації). Там же, в Головному меню, знаходиться інструкція для менеджерів з виконання основних операцій.

Наполегливо рекомендується менеджерам кафедр включати видимість підкатегорії "Іспити за фахом" тільки на період проведення цих іспитів. Викладачам, видповідальним за конкретні тестові курси рекомендується робити те ж саме з видимістю курсів, де проводитимуться іспити.

Велике прохання до менеджерів та відповідальних викладачів: зробіть, будь ласка, перенесення тестових питань та формування нових курсів в підкатегорії "Іспити за фахом" упродовж цього місяця для запобігання зайвого ажиотажу і проблем к моменту проведення фахових імпитів.

Доступ до системи СТА викладачам та студентам після 20 жовтня буде закритий.

Старі теми...